top of page
20211204_125220_edited.jpg

O mnie

  Nazywam się Piotr Pokorny. Jestem tłumaczem języka włoskiego i ogromnym miłośnikiem literatury włoskiej, która nieustannie zachwyca mnie pięknem swojego języka.

  Kiedy we wrześniu 2004 r. zapisałem się na kurs języka włoskiego nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem jak ta decyzja wpłynie na moje życie.

  Miałem wówczas 34 lata i po obronie pracy magisterskiej z dziedziny ekonomii byłem przekonany, że moja kariera zawodowa rozwijać się będzie dalej właśnie w tym obszarze. Nie przypuszczałem wówczas
w jak bardzo się myliłem!

 

  To co początkowo wydawało mi się zwykłym hobby, stopniowo przerodziło się w prawdziwą pasję. W ciągu dziesięciu lat nauki moja znajomość języka włoskiego stała się na tyle dobra, że potrafiłem wyczuć różne subtelności językowe i zająłem się tłumaczeniami. Przez cały czas nie ustawałem jednak w doskonaleniu moich umiejętności językowych. Nieustannie poszerzałem swoją wiedzę z zakresu literatury
i kultury włoskiej – dziedzin, które bardzo silnie kształtują język. W ten oto sposób w 2018 r. zdecydowałem się na rozpoczęcie studiów na Wydziale Italianistyki Uniwersytetu Śląskiego.

  Studia dały mi wspaniałą okazję do poznania literatury i poezji włoskiej, których piękno  zainspirowało mnie do założenia tego bloga.

  Ciekaw jestem dokąd jeszcze mnie zaprowadzi moja pasja i jakie kolejne drzwi przede mną otworzy.

bottom of page